Bambooski

Klient:
Bambooski


Naše služby:
Art direction, Branding, Print design, Web design, Production

O klientovi

Zámerom Bambooski je obnovenie tradície remeselnej výroby bambusových palíc, ktorá malo miesto na našich horách ešte na prelome 19. a 20. storočia.

Inšpiráciou bola nielen nostalgia, no aj praktická stránka – v čase, keď lyžiarsky priemysel vyprodukuje ročne milióny kusov lyžiarskeho vybavenia z umelých materiálov, ktoré sú prevážané na dlhé vzdialenosti medzi producentmi jednotlivých komponentov, by Bambooski radi prispeli k odľahčeniu nášho životného prostredia. „Bambusky“ sú preto vyrobené zo 100%-ne prírodných komponentov a sú tak malým príspevkom k ochrane nášho prírodného dedičstva, vyjadrujúcim zároveň úctu k našim tradíciám. Bambooski by radi nadviazali na tradície, krásu a zároveň praktickosť takého zdanlivo jednoduchého predmetu, akým sú lyžiarske paličky.

 

Logo

Zohľadnujúc hodnoty ako tradícia, skúsenosti a estetika raných rokov 20-teho storočia sme prišli s riešením ručnej typografie ako loga, ktoré vyzerá moderne a tradične zároveň a je jasne čitateľné aj, napríklad, vypálené v bambuse

Farebná paleta

Hľadali sme farby, ktoré sú nadčasové, „old school“ ale zároveň si uchovávajú trendy a športový look

Firemné dokumenty

„Dedičstvo predkov“ a starosvetskosť je téma, ktorú sme reflektovali aj pri tvorbe printových materiálov a táto vizualita je použitá naprieč celou identitou Bambooski. Takto napríklad vyzerajú vizitky.

Pečiatka

Ľúbime pečiatky. Silno. Ale to ste si asi všimli :) Produkty Bambooski sú opečiatkované touto známkou kvality.

Monogram

Pri niektorých adaptáciách značky vyvstala potreba minimalizovať logo. Tento element bol vytvorený práve pre tieto použitia a dúfame, že sa raz stane minimálne tak známym, ako swoosh fajka

Aplikácie loga

Keď už spomíname aplikácie značky – no nevyzerá to super?

Webstránka

Pre Bambooski sme vytvorili aj web prezentáciu, ale o nej viac v ďalšej case study.

Tento web, podobne ako mnoho ďalších, používa cookies, aby ste z neho mali lepší zážitok. EU chce, aby sme vám oznámili, že používaním tejto stránky súhlasíte s prijímaním cookies na základe našich pravidiel. Takže…tak. Díkmoc.